آمار بازدید
بازدید امروز : 4
بازدید کل : 11017
کاربران آنلاین : 1
درباره دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد

در سالهای دفاع مقدس که تمام  هم و غم مسئولین و جامعه ایران درگیر مسائل و مشکلات جنگ تحمیلی و دفع تجاوز دشمن بود، نسیم روح افزای بهاری با دستان رادمردی از تبار اندیشه و عمل شمیم مشکبوی دانشگاه آزاد اسلامی را بر سرزمین نجف آباد به ارمغان آورد و با تدابیر مسئولین وقت شهرستان از جمله امام جمعه فقید شهر حضرت آیت الله ایزدی – که یادش گرامی و روانش شاد باد – در دی ماه ۱۳۶۴ اولین ابلاغ رسمی به نام دانشگاه آزاد اسلامی  واحد نجف آباد بر جریده تاریخ ثبت گردید و از پی آن بود که فرهیختگان نجف آباد با تاسی بر سخنان امام راحل دست در دست هم و با وحدت کلمه دانشگاهی ساختند که امروزه موجب عزت و افتخار نجف آباد و نجف آبادی هاست.


who-we-are-1شهر خون و شهادت ، شهر ایثار و حماسه ، برگی دیگر بر افتخارات خود افزوده و میعاد گاه و مامن دانشجویان و دانش دوستان گردید به گونه‌ای که اکنون دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد یکی از پیشروترین و مطرح‌ترین دانشگاهها در سطح استان و کشور می باشد. دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد در حال حاضرمیزبان  ۲۷ هزار نفر دانشجوی تمام وقت در ۱۸۰ رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ناپیوسته ، کارشناسی ارشد ، دکتری حرفه‌ای و دکتری تخصصی می باشد. اعضای هیئت های علمی دانشگاه بالغ بر ۵۰۰ نفر به صورت تمام وقت می باشد. هم چنین تعداد اساتید حق التدریس در دانشگاه در حدود ۱۶۰۰ نفر می باشد. این واحد دانشگاهی جزو بزرگترین واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در کشور و بزرگترین مجتمع آموزش عالی در استان اصفهان در حال فعالیت می باشد و هم اکنون مشتمل بر یازده دانشکده مصوب می باشد.

از موفقیت های این دانشگاه همین بس که در امتحان جامع پزشکی سال جاری که از طرف وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی برگزار گردید و در این آزمون تمام دانشگاه های دولتی و آزاد در شرایط یکسان شرکت داشتند. دانشجویان پزشکی واحد نجف آباد همگی نمره قبولی کسب نموده و دانشگاه نجف آباد حائز رتبه اول گردید. از نظر فضا و زیر ساخت‌های آموزشی هم دانشگاه در شرایط نسبتا ایده آلی قرار دارد به گونه‌ای که اکنون مساحت کل زمین تحت مالکیت دانشگاه در حدود ۱۲۷۷ هکتار بوده و در این پهنه ، ساختمانهای آموزشی ، اداری ، خدماتی ، فرهنگی ، ورزشی و تفریحی قرار گرفته اند. مجموع فضاهای ساختمانی دانشگاه بالغ بر ۲۹۸۹۱۷ متر مربع می باشد.